SESLERIN SIRRI

"Seslerin Sirri" içlerindeki yeteneklerini kesfeden yedi çocugun macerasini anlatiyor.

Tatile çikmis bir grup çocugun tatil mekâni Firtinali sular altinda kalacaktir. Çocuklara bu tehlike ile ilgili sirlarla dolu bir isaret gelir ve hayretler içinde kalan çocuklar kendilerini bir macera içinde bulurlar. Firtinali’yi kurtarmak için geçen yil sular altinda kalan Derinyar’a gitmeleri gerekmektedir. Firtinali’yi ancak, Derinyar’dan edindikleri bilgiler ve araçlarla kurtarabileceklerdir.

Bunun için önce sirlari çözmeleri ve birlikte kararlar vererek eyleme geçmeleri gerekmektedir.

Sir noktasinda; doganin kesfi, karar ve eylem noktalarinda ise bir birleriyle iletisimleri ön plana çikar.

Seslerin Sirri; hepsini birlestirerek, “kalbinin sesini dinleyen kisinin” önce kendisini taniyacagini, sonrada çevresiyle kuracagi iletisimin yollarina dikkat çekerek; yüzyillardir yazili ve sözlü kültürün ana temalarindan biri olan bu iletisimi, Anadolu anonim kültürünün çagdas bir dille harmanlamasiyla aktariyor.

Neden Klasik Türk Müzigi?

“Müzik yer ve gök arasindaki uyumdur”

Dünya müzikleri temelde bir oktav içerisinde 12 ses kullanirken, Klasik Türk Müziginde ise yazilabilen ses sayisi 24 olmakla birlikte uygulamada bu sayi daha da artmaktadir. Bu fark Klasik Türk Müziginin dogadaki sesleri çalgilara birebir aktarmasina olanak tanir. Klasik Türk Müzigi Sanati bu özelligiyle dünyada, dogada duydugumuz seslerle müzik yapan en yetkin müzik türü oldugu gibi, adeta dogaya öykünmüs anlatim olanaklari, estetigi ve ritmik ahengiyle çocuklari sevgiyle kucaklayan bir düs bahçesi gibidir.

“Seslerin Sirri”: Ülkemizde, besteci ve ud sanatçisi Sayin Yurdal TOKCAN tarafindan çocuklar için bestelenmis ve Klasik Türk Müzigi sazlariyla seslendirilmis ilk enstrümantal çocuk müzigi albümüdür. Seslerin Sirri; Çocuklar için özenle resmedilmis görselleri, sevgiyle seslendirilmis müzikleri, kahramanlar ve müzikle empati kurmalarina yardimci olacak “Kirmizi Mizrap”la okuyucusunu kendi iç dünyasinda bir yolculuga çikaracaktir.

Ses - 1


Ses - 2


Ses - 3
Ses - 4
Ses - 5
Ses - 6
Ses - 7
Ses - 8
Ses - 9
Ses - 10

 

 

 

 

 

 

SATIN AL : 18 ₺

1 - Satın almak için operatörünüzü seçip mesaj ile satın alma yapabilirsiniz
2 - Kargo ile ödeme seçeneğimizi kullanarak ödeme yapabilirsiniz

EN SON EKLENEN KİTAPLAR

Düzey Ajans Reklam Organizasyon